Chelsea kaznio City i odnio tri boda sa Etihada, Plavci ostaju na tronu

Osam vezanih pobjeda i gol-razlika 22:2. To je učinak Chelseaja u Premiershipu nakon što je Antonio Conte na tabli nacrtao formaciju 3-4-3 i Plavcima dao nove instrukcije. Italijanski “l'allenatore” je u 14. kolu posjetio Pepa Guardiolu i njegov Manchester City te im nanio prvi domaći poraz u ovoj sezoni. Chelsea je slavio rezultatom 3:1.

Pomalo nevjerovatno zvuči podatak da je ovo ujedno i prva pobjeda nekog tima u gradu Manchesteru nakon čak sedam uzastopnih ligaških remija u ovom gradu. Naime, City je u posljednje tri domaće utakmice na svom terenu upisao remije, dok je United u posljednje četiri utakmice na Old Traffordu također upisivao remije.

Manchester City je i dalje u određenoj krizi, jer je tim Pepa Guardiole u posljednjih osam ligaških utakmica upisao samo tri pobjede čemu je dodao tri remija i dva poraza. Podatak koji još više zabrinjava je da sada Građani u posljednje četiri domaće utakmice u ligi ne znaju za pobjedu.

Nakon uvodnih 15 minuta u kojima nije bilo velikih šansi prvo je zaprijetio City preko Aguera, a onda je Fernandinho postigao gol koji je opravdano poništen zbog ofsajda.

Sjajnu prilku imao je Chelsea u 25. minuti kada je Hazard prošao Brava, ali nije se odlučio na udarac, već na povratnu loptu što je otklonila odbrana Cityja.

Do kraja poluvremena stopostotnu šansu imao je Aguero u 42. minuti ali njegov udarac glavom odlazi pored gola. Napadi Cityja isplatili su se u 45. minuti kada nakon ubačaja Navasa autogol postiže Cahill.

Chelsea je poluvrijeme završio bez udarca u okvir gola, ali je broj ukupnih udaraca bio identičan – četiri na prema četiri.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio domaćin, a ponovo je prijetio De Bruyne čiji udarac u 48. minuti brani Courtois. Chelsea je na drugoj strani uzvratio udarcem Coste čiji udarac odlazi pored gola.

Potom je Chelseajeva odbrana napravila veliku grešku, do lopte je došao Aguero. ali svoj gol nakon uklizavanja spasio je Cahill.

Četiri minute kasnije još jednu fenomenalnu šansu imao je City kada De Bruyne sa pet metara nije uspio pogoditi praznu mrežu. Njegov promašaj bi mogao biti upamćen kako jedan od najvećih promašaja u ovoj sezoni.

Kazna za promašaje stigla je u 60. minuti kada je Costa matirao Brava za 1:1, a to je bio prvi udarac Chelseaja u okvir gola. To je bio 20. gol u posljednjih 28 utakmica za Chelsea u Premiershipu. Osim toga, City je tako postao 20. klub kojem je Costa u Premiershipu postigao gol, a ukupno se sreo protiv 23 kluba.

Deset minuta kasnije Plavci dolaze do potpunog preokreta kada Costa dodaje loptu Willianu koji pogađa za 2:1. Potvrdu pobjede londonskog kluba zapečatio je Hazard u 90. minuti. Bio je to treći šut Plavaca u okvir gola na ovom meču.