Cedevita uvjerljivo pobijedila Cibonu, Musa postigao 12 poena

U trećoj utakmici finalne serije doigravanja HT Premijer lige Cedevita je u Domu sportova svladala Cibonu rezultatom 81:54 i povela 2:1 u seriji.

Ekipa Jure Zdovca tako je došla na korak do odbrane naslova prvaka. Aktuelni prvaci večeras su kontrolisali veći dio utakmice i već su u prvom poluvremenu napravili značajnu razliku.

U dresu pobjednika po 12 poena upisali su Džanan Musa (pet skokova i pet asistencija) te Demetris Nichosl (tri skoka). Ivan Ramljak je ubilježio 11 poena i četiri skoka (sve u prvom poluvremenu), Roko Ukić 10 poena, tri skoka i tri asistencije, a Filip Krušlin osam poena i tri asistencije.

Za Cibonu je Marin Rozić upisao 15 poena i četiri skoka, a Luka Žorić 11 poena, šest skokova i tri asistencije.