Boston razbio Cleveland u prvom meču finala Istočne konferencije

Košarkaši Bostona savladali su Cleveland u prvom meču finala Istočne konferencije NBA lige rezultatom 108:83 čime su došli u vodstvo od 1:0.

Nakon nekoliko uvodnih poena, domaća ekipa nošena sjajnom atmosferom u TD Gardenu pri rezultatu 7:7 pravi seriju od 22:2, a potpuni delirijum trajao je sve do kraja posljednje četvrtine koju su Celticsi riješili u svoju korist rezultatom 36:18.

Do poluvremena su igrači maestralnog Brada Stevensa nastavili s terorisanjem večeras nemoćne odbrane Cavsa, a nakon prve 24 minute semafor je pokazivao prednost Bostona od 26 poena razlike (61:35).

U nastavku meča ekipa koja je 17 puta osvojila NBA ligu mirno je kontrolisala prednost i meč su rutinski privodili kraju, a jedinu kakvu-takvu priliku da ugrozi prednost Bostona, Cleveland je imao na početku posljednje dionice.

Oni su u finišu treće četvrtine napravili seriju od 12:3 čime su spustili prednost Bostona na 14 poena razlike (78:64), ali više od toga nisu mogli jer je Boston u zadnjoj četvrtini odigrao sjajno i na kraju su upisali pobjedu rezultatom 108:83.

Najefikasniji košarkaš u pobjedničkoj ekipi bio je Brown sa 23 ubačena poena, a pratio ga je Marcus Morris s double-double učinkom (21 poena i 10 skokova). Treba izdvojiti i odličnu partiju mladog Tatuma koji je ubacio 16 poena i Al Horforda koji je meč završio sa 20 poena.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Kevin Love sa 17 poena, dok je prva zvijezda Cavsa LeBron James ubacio skromnih 15 poena.