Bilbao pao u Madridu, Atletico nastavlja trku sa Barcelonom za prvo mjesto

Ekipa Atletico Madrida savladala je Athletic Bilbao rezultatom 2:0 u meču 24. kola španske La Lige te se tako trka s Barcelonom za prvo mjesto nastavljena.

Nakon prvih 45 minuta na Wanda Metropolitanu nije bilo pogodaka, a tek treba izdvojiti jednu šansu domaćih kada Gimenez u 14. minuti nije bio precizan.

U drugom poluvremenu Atletico je ofanzivnije krenuo prema golu gostiju iz Baskije, a nakon propuštenih prilika Coste i Griemzanna, rezervista Kevin Gamerio u 67. minuti pogađa za 1:0 u erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Nakon pogotka gosti su zaigrali ofanzivnije i pokušali su doći do jednog boda, a to je ostavilo puno prostora u odbrani što je odmah iskoristio Diego Coste koji pogađa za 2:0 i postavlja konačni rezultat.

Ovom pobjedom Atletico Madrid nakon 24 kola ostaje na drugom mjestu sa sedam bodova manje od Barcelone, dok je Athletic Bilbao na 14. poziciji sa 28 osvojenih bodova.