Bajern šesti put uzastopno prvak Njemačke

Bajern Minhen osigurao je šesti uzastopni, a ukupno 28. naslov prvaka Njemačke nakon što je u susretu 29. kola na gostovanju pobijedio Augzburg rezultatom 4:1.

Pet kola prije kraja prvenstva pred drugoplasiranim Šalkeom 04 ima nedostižnih 20 bodova više. Šalke 04 do kraja sezone ima još šest utakmica i više ni teoretski ne može da dostigne zaostatak.

Augzburg je poveo u 18. minutu nakon autogola Niklasa Sulea, ali Bajern Minhen do kraja poluvremena je okrenuo rezultat. Potom je u nastavku zabio još dva gola za uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili Korentin Tolizo (32’), Hames Rodrigez (38’), Arjen Roben (62’) i Sandro Vagner (87’).

Bajernu je ova titula šesta uzastopna titula što je najduži niz u istoriji bavarskog kluba, a Bavarci u ovoj sezoni mogu da osvoje još dva trofeja.

U Ligi šampiona su na korak do polufinala nakon što su u prvom susretu četvrtfinala na gostovanju pobijedili Sevilju rezultatom 2:1, a očekuje ih i polufinale njemačkog Kupa u kojem će igrati protiv Bajer Leverkuzena.